הסדנה לכתיבת זיכרונות

"סיפורים הם דרכנו לארגן, לפרש, וליצור משמעות לחוויות שלנו
תוך שימור תחושה של המשכיות." (ג'רום ברונר)

"סיפורים הם דרכנו לארגן, לפרש, וליצור משמעות לחוויות שלנו תוך שימור תחושה של המשכיות." (ג'רום ברונר)

סיפורי הזיכרונות מבעבעים ומבקשים לקבל ביטוי בעולם?
אם התשובה היא כן – הסדנה מיועדת לך.
חובבי כתיבה והמעוניינים להתנסות בה,
הקדישו זמן לתהליך קסום של היזכרות, ובואו לפענח את הסיפור שלכם באמצעות כתיבה.

בעבודה קבוצתית מונחית ובמשימות אישיות, באמצעות תרגילים יצירתיים וטכניקות מעוררות כתיבה משוחררת – נסלול שבילים אל הזיכרון, נעלה על הכתב את הסיפורים שעדיין לא נכתבו. כל משתתף יתקדם בקצב שלו, ולכולם מובטח מסע פנימה והביתה, למחוזות אהובים, לתחנות בזמן.

המשתתפים בסדנה יסיימו 12 מפגשים עם קובץ של סיפורים פרי עטם, אותם יוכלו לעבד בהמשך ולהוציאם לאור על פי רצונם. במהלך הסדנה נדון בדרכים השונות לעבדם ולהפיקם.

 כל מפגש יארך שעתיים (כולל הפסקה באמצע).

הסדנה אינה דורשת ניסיון כתיבה קודם.

אפשר להזמין את הסדנה לקבוצות מאורגנות.

תכנית הסדנה

בשליש הראשון (4 מפגשים ראשונים) של הסדנה נעסוק בהיכרות ותיאום ציפיות; ניקוי תודעה, רשימת זרם המחשבות-זיכרונות בנקודות; נצא למסע בזמן, חוזרים הביתה, ריחות ילדות בהשראת שירים וצלילים; נפנה את תשומת הלב לפרטים; לסגנונות כתיבה ולסוגות בסיפורי חיים (התנסות בכתיבה יומנית ובמכתבים).

בשליש האמצעי נרחיב את המודעות להיבטי השפה; נפרק סיפור לשלביו ונרכיב מחדש (בניית דרמה); נעסוק בנפלאות הזיכרון, מנגנוני זיכרון, זיכרון קולקטיבי ועיתונות ככלי עזר; זום אין לאירוע מפתח בחיים. בניית מפת מסע - הדרכים אליו, תחנות לפני ואחרי; אמונות וחלומות, נשלוף חפצים מתיבת הזיכרונות.

בשלישי האחרון נחקור כתיבה מתוך כאב ופצע, כעס, קנאה, אכזבה; נתנסה בשכתוב ודיוק; נתייחס לאתיקה של כתיבת זיכרונות; לעיצוב דמויות ולבניית דיאלוג; נכין תערוכה משלנו לקראת פרידה וספרון אנקדוטות משותף; ומה הלאה? - נסקור את הדרכים השונות להמשך עיבוד חומרי הכתיבה.

שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
שדה זה הוא חובה.
Call Now Button